Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska: Platformę Obywatelską należałoby trochę odświeżyć

Wybory nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej są potrzebne – przekonywała w Porannych pytaniach posłanka PO Anna Wasilewska.

Kadencja Grzegorza Schetyny na stanowisku szefa Platformy kończy się w styczniu. Pojawiały się pogłoski o możliwości jej przedłużenia, ale według poseł Wasilewskiej lepiej byłoby przeprowadzić wybory przewodniczącego w terminie styczniowym.

Moim zdaniem Platformę Obywatelską należałoby trochę odświeżyć. W momencie, kiedy na scenie politycznej pojawiła się Lewica musimy wiedzieć konkretnie jakie mamy stanowiska, jeśli chodzi o sprawy ideologiczne. Inaczej, jako Platforma, jesteśmy tacy nijacy.

Na razie nie wiadomo, kto miałby być konkurentem Grzegorza Schetyny w wyścigu o fotel szefa PO. Również sam Schetyna w niedawnym wywiadzie telewizyjnym nie chciał jednoznacznie deklarować, czy będzie ubiegał się o to stanowisko.

Opozycja powinna porozumieć się w sprawie wspólnego kandydata na marszałka Senatu nawet jeśli nie byłby to polityk PO – mówiła w Radiu Olsztyn Anna Wasilewska. W wyborach do Senatu Prawo i Sprawiedliwość straciło w nim większość. Liderzy partii opozycyjnych zaczęli rozmowy o wystawieniu wspólnego kandydata opozycji na stanowisko marszałka. Na razie nie wiadomo, kto nim będzie. Posłanka PO Anna Wasilewska przekonuje jednak, że taki kandydat powinien zostać uzgodniony, nawet jeśli miałby to być polityk z innej partii, niż Platforma.

W tej chwili są takie rozmowy. Myślę, że dla dobra państwa w polityce są już możliwe różne rzeczy. Musi być to kandydat uzgodniony ze wszystkimi partiami opozycyjnymi. W innej sytuacji nie można ryzykować, bo wiadomo, że nic by nie wyszło z tej całej układanki i misternie przeprowadzonych wyborów senackich.

Pierwsze posiedzenie Senatu nowej kadencji zaplanowano na 12 listopada.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewcza z Anną Wasilewską

00:00 / 00:00

Fot. A. Chmielewska

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PO, Platforma Obywatelska, senat, schetyna, Anna Wasilewska
Iwona Arent: Myślę, że jest wielu rozsądnych senatorów, którzy poprą dobre propozycje Prawa i Sprawiedliwości

Będziemy namawiali polityków spoza PiS do współpracy w Senacie - przyznała w Porannych pytaniach  posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent. Po wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość...

Zamknij
RadioOlsztynTV