Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inwestor zbuduje fabrykę mebli w Nidzicy

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zakład będzie działać na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Powstanie hala produkcyjna wraz z wyposażeniem zakładu w niezbędną infrastrukturę i maszyny. Przy fabryce ma powstać część socjalna i biurowa. Spółka planuje poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 10,5 mln zł oraz zatrudnienie minimum 49 nowych pracowników. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 1,2 ha.

Według prezesa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorza Smolińskiego podstrefa Nidzica to jeden z najprężniej rozwijających się obszarów Strefy. Znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S7 oraz w odległości 56 kilometrów od lotniska w Szymanach.

W nidzickiej podstrefie działa obecnie 11 przedsiębiorstw. Osiem z nich uzyskało zezwolenia kilka miesięcy temu. Nakłady inwestycyjne tych firm wyniosą 346 milionów złotych. W sumie powstanie tam 370 miejsc pracy. W Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa 111 inwestorów, którzy zatrudniają 5 tysięcy osób.

 

Redakcja: BSChromy za PAP/A.Libudzka

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, Nidzica, inwestycja, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Meble, strefa, wmsse, fabryka mebli
Niepełnosprawność nie musi wykluczać pracy – przekonuje olsztyński ZUS

Olsztyński Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował dzień otwarty dla niepełnosprawnych. Była mowa nie tylko o zasiłkach, ale też o możliwości dofinansowania otwarcia własnej firmy. Pani Ewa Stolarczyk...

Zamknij
RadioOlsztynTV