Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: Wszyscy doszli do wniosku, że nie ma co zmieniać. Dalej powinniśmy w tej konfiguracji budować Polskę

Wojciech Kossakowski

Mateusz Morawiecki powinien zostać szefem rządu – ocenił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Wojciech Kossakowski, wybrany do Sejmu w reelekcji. Zdobył ponad 11 200 głosów.

W ocenie Wojciecha Kossakowskiego Mateusza Morawieckiego broni przede wszystkim wynik Prawa i Sprawiedliwości w skali całego kraju.

Osiem milionów Polaków nam zaufało. To jest chyba najlepszy dowód na to, że pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego rząd dobrze działał. Wszyscy doszli do wniosku, że nie ma co zmieniać, dalej powinniśmy w tej konfiguracji budować Polskę, zmieniać ją i wprowadzać dobre ustawy, które będą poprawiały życie Polaków.

Decyzja o rekomendowaniu Mateusza Morawieckiego na premiera zapadła w zeszłym tygodniu na wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS. Tam również wskazano Elżbietę Witek jako osobę mającą pełnić funkcję marszałka Sejmu nowej kadencji. Natomiast kandydatem PiS na marszałka Senatu będzie Stanisław Karczewski.

– Idąc do wyborów liczyliśmy na to, że będziemy mieli większość tak w Sejmie, jak i w Senacie – przyznał gość Porannych pytań. – Utrata możliwości rządzenia w Senacie nie jest dla nas sytuacją komfortową. Wojciech Kossakowski podkreślał, że obawia się sposobu prowadzenia obrad przez aktualną opozycję.

Mówienie o tym, że zatrzymane zostaną formy, to już pokazuje styl działania i kierunek, w którym opozycja będzie chciała działać. Będzie chciała torpedować wszystko, co będziemy robić, ale wierzę w to, że damy radę. Sejm dalej będzie uchwalał dobre zmiany – te które zapowiedzieliśmy, chociażby Piątkę w sto dni po wyborach. Mają być tam uchwalone m.in. takie projekty ustaw jak 100 obwodnic, które szczególnie na Warmii i Mazurach są ważne.

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu zaplanowano na 12 listopada. Marszałkiem seniorem Senatu nowej kadencji będzie Barbara Borys-Damięcka, a Sejmu najprawdopodobniej Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, PiS, wybory, Wojciech Kossakowski, Mateusz Morawiecki, kadencja
Marcin Kulasek: W Sejmie toczyła się wojna polsko-polska. Ludzie zatęsknili za normalnością

"W każdym zdrowym organizmie oprócz prawej nogi musi być lewa" - powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł-elekt Marcin Kulasek. Do Sejmu dostał się z pierwszego...

Zamknij
RadioOlsztynTV