Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski o rezygnacji generałów: polska armia sobie poradzi

Fot. P. Getka

– Ta wojna będzie postępowała, ale mam nadzieję, że nie włączą się w nią inne państwa – powiedział w Radiu Olsztyn ubiegający się o reelekcję poseł PiS Wojciech Kossakowski, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Był pytany o to, czy – jego zdaniem – wojna izraelsko-palestyńska odwróci wzrok światowych przywódców od bezpieczeństwa na wschodzie Europy.

Mam nadzieję, że nie włączą się w tą wojnę inne państwa. Mówimy tutaj o Iranie, który też będzie kluczowy, chociażby dla cen ropy na światowych rynkach. Zawirowanie na Bliskim Wschodzie jest naprawdę niekorzystne dla wszystkich, dla całego świata

– wyjaśnił Wojciech Kossakowski.

Jak podaje polskie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego dotychczas z Izraela ewakuowanych zostało ponad 670 polskich obywateli.

Gość rozmowy odniósł się także do rezygnacji dwóch polskich generałów. We wtorek rano wypowiedzenie stosunku służbowego złożyli szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i gen. Tomasz Piotrowski Dowódca Operacyjny.

Trudno nam to oceniać, nie wiemy, co leżało u podnóża tej decyzji, niemniej jednak to się stało faktem. Trzeba pamiętać, że polskie wojsko, polska armia sobie poradzi. Są następcy, są zastępcy ich, którzy na pewno godnie ich zastąpią na tym stanowisku

– powiedział.

We wtorek po południu prezydent Andrzej Duda mianował gen. broni Wiesława Kukułę na stanowisko Szefa Sztabu Generalnego WP, a gen. dyw. Macieja Klisza na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

 

Więcej w Wojciech Kossakowski
Koniec z kurzem i błotem. Ze środków Polskiego Ładu powstała droga w Cimochach

W Cimochach (powiat olecki) oddano do użytku nową drogę. Liczy zaledwie pół kilometra, ale jest niezwykle istotna dla mieszkańców. Droga stanowi ostatnia część większej inwestycji, na...

Zamknij
RadioOlsztynTV