Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski komentuje oskarżenia prezydenta Rosji. „Skandaliczne słowa”

Poseł PiS Wojciech Kossakowski. Fot. P.Getka

To był dobry czas zarówno dla Polski, jak i dla mieszkańców Warmii i Mazur – tak w Porannych pytaniach Radia Olsztyn posumował kończący się rok Wojciech Kosakowski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział także na słowa prezydenta Rosji, który obciążył Polskę za wybuch II wojny światowej.

Wojciech Kossakowski zauważył, że ostatni rok to okres, kiedy dwukrotnie poszliśmy do urn wyborczych:

Maraton wyborczy zaczął się już 26 maja podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wtedy Prawo i Sprawiedliwość odniosło wielki sukces, osiągając ponad 46 % głosów. Później uczestniczyliśmy w jesiennych wyborach samorządowych. Poza tym było dużo inwestycji, przede wszystkim w infrastrukturę.

Poseł PiS dodał, że w ostatnich miesiącach powstało wiele nowych boisk i hal sportowych, a także – dzięki funduszowi dróg samorządowych – wiele nowych dróg.

Gość Porannych pytań odniósł się również do słów prezydenta Rosji Władimira Putina, który obciążył Polskę za wybuch II wojny światowej. – To są słowa skandaliczne – przyznał Kossakowski i dodał, że cała polska scena polityczna mówi w tej sprawie tak samo:

Wszyscy jednym głosem wypowiadają się, że to, co zrobił prezydent Putin, jest niedopuszczalne. Zakłamuje on historię, mówi nieprawdę. Na pewno ma to jakiś cel. Władimir Putin traci wiarygodność i poparcie społeczeństwa po ostatnich reformach, m.in. po podniesieniu podatku VAT i wieku emerytalnego.

Zdaniem posła Kossakowskiego prezydent Putin potrzebuje sukcesu i tym właśnie może być kremlowska propaganda służąca zbudowaniu autorytetu w swoim państwie.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w II wojna światowa, Rosja, oskarżenia, podsumowanie, Putin
W Wilczym Szańcu odkryto kolejne znaleziska. „Mają nieocenioną wartość historyczną”

Butelki i talerze, pojemniki po kosmetykach, maszynki do golenia, tubki od pasty do zębów, a także szyld z zakładu fryzjerskiego z czasów Hitlera odnaleziono podczas poszukiwań...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV