Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wniosek o odwołanie komendanta wojewódzkiego straży

Na pierwszym tle komendant wojewódzki PSP w Olsztynie Jan Słupski. Fot. UW Olsztyn

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie odwołania komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie – poinformował Radio Olsztyn rzecznik Ministra Spraw Wewnętrznych Paweł Majcher.

Komendant główny PSP rozpoczął procedurę odwołania starszego brygadiera Jana Słupskiego ze stanowiska składając do ministra pismo w tej sprawie. Wcześniej wojewoda warmińsko-mazurski wysłał wniosek do MSW o cofnięcie mu rekomendacji.

Sprawa ma związek z ujawnioną przed Radio Olsztyn aferą papierosową w szeregach straży pożarnej w Olsztynie. W połowie sierpnia na przejściu granicznym w Bezledach, celnicy znaleźli w służbowym aucie komendanta wojewódzkiego niedozwoloną ilość alkoholu i papierosów bez akcyzy.

Zdaniem wojewody komendant złamał prawo, nie tylko podczas przekraczania granicy ale także później – składając nieprawdziwe wyjaśnienia. Do tej opinii przychylił się też komendant główny PSP, który wystosował pismo do ministra – powiedział nam rzecznik komendy, st. bryg. Paweł Frątczak:

00:00 / 00:00

Jeśli minister spraw wewnętrznych przychyli się do decyzji komendanta Głównego PSP, trzeba będzie wybrać nowego komendanta wojewódzkiego – dodaje starszy brygadier Frątczak. Żeby jednak nie było przerwy w zarządzaniu komendą wojewódzką, na pełniącego obowiązki komendanta, w trybie natychmiastowym powołany będzie jeden z jego obecnych zastępców. (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, odwołanie, komendant, Słupski, KW PSP, straży
Wojewoda chce odwołania komentanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski skierował pismo do ministra spraw wewnętrznych, w którym cofa rekomendację Janowi Słupskiemu na stanowisko komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie. Ma to związek...

Zamknij
RadioOlsztynTV