Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Władze Elbląga zachęcają do szczepień. Na ulice miasta wyjedzie specjalny autobus

Szczepimy się! – takim prostym apelem samorząd Elbląga zachęca mieszkańców miasta i nie tylko ich, do przyjęcia ochrony przeciw COVI-19. W czwartek i piątek ze szpitala miejskiego wyjedzie specjalny autobus z doświadczoną ekipą z punktu szczepień powszechnych.

Zaplanowane są trzy przystanki – w pierwszy dzień przy szkole podstawowej nr 14 i przy centrum handlowym przy ulicy Portowej. W targowy piątek mobilny punkt stanie na miejskim targowisku.

Jeździliśmy po gminach i wioskach, teraz czas na nasze miasto. Dla chętnych będą szczepionki Pfizera i firmy Johnson&Johnson, może to być pierwsza dawka lub kolejna.

– wyjaśniała Alina Owczarek, koordynatorka szczepień.

00:00 / 00:00

Czwarta fala pandemii jest odczuwalna w Elblągu, nie ma dnia bez kolejnych przypadków mieszkańców zakażonych koronawirusem.

Chcemy pomóc chętnym w przyjęciu pierwszego lub kolejnego szczepienia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wystarczy po prostu przyjść. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja

– tłumaczyła Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

00:00 / 00:00

Według danych Ministerstwa Zdrowia w Elblągu w pełni zaszczepionych jest 54 procent mieszkańców.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w autobus, szczepienia, szpital miejski
Dodatkowe autobusy na olsztyńskie nekropolie. Obowiązuje specjalny rozkład jazdy MPK

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w Olsztynie obowiązuje od wczoraj specjalny rozkład jazdy miejskich autobusów. Zdaniem Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu ma to...

Zamknij
RadioOlsztynTV