Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wkrótce rusza Operacja Czysta Rzeka. Wciąż można rejestrować sztaby i wolontariuszy


Ruszyły zapisy sztabów i wolontariuszy do największej w Polsce skoordynowanej akcji społecznego sprzątania – Operacja Czysta Rzeka.

Ideą akcji jest zaangażowanie w nią mieszkańców i turystów, ale także samorządów czy organizacji pozarządowych po to, aby uporządkować najbliższe otoczenie, nie tylko rzeki, ale także lasy, parki i wszystkie miejsca, które wymagają posprzątania.

Aby zgłosić chęć udziału w akcji trzeba wejść na stronę www.operacjarzeka.pl. Tam można założyć swój sztab lokalny i wybrać miejsce, które chcemy postrząsać. Można też zostać wolontariuszem, czyli znaleźć na interaktywnej mapie wybrane już miejsce i przyłączyć się do porządkowania – wyjaśnia lokalna liderka akcji Izabela Sałamacha.

Sztaby można rejestrować do 6 kwietnia, wolontariusze będą rejestrowani do 10 kwietnia. Każdy kto się zgłosi otrzyma worki na śmieci, rękawice i koszulkę z logo akcji.

Chęć udziału w Operacji Czysta Rzeka zgłosiło do tej pory ponad pół tysiąca wolontariuszy i ponad sto sztabów w całej Polsce. Trzy z nich są w Warmińsko-Mazurskiem – jeden będzie sprzątał 27 marca okolice olsztyńskiego Jeziora Długiego. Drugi jest w Lidzbarku, gdzie 17 kwietnia sprzątane będą rzeka Wel – i 3 pobliskie jeziora. Trzeci ze sztabów ma porządkować rzekę Iławkę.

Pierwsze akcje ruszą 22 marca z okazji Światowego Dnia Wody. Finał 17 kwietnia.
Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmieci, sprzątanie
Śmieciarz ukarany najwyższym mandatem. Porzucone w lesie worki wypełnione były osłonami do kabli

Mieszkaniec jednej z miejscowości pod Ciechanowem został ukarany najwyższą możliwą karą za zaśmiecanie lasu. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, w skład której wchodzi...

Zamknij
RadioOlsztynTV