Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Witają nas jak wyzwolicieli”. Zobacz propagandowy wywiad w mediach rosyjskich

Kadr z programu Rossija24

W Rosji władza niemalże całkowicie kontroluje przekaz mediów. Ich odbiorcy są często przekonywani, że wojska Federacji Rosyjskiej operują tylko w rejonie Donbasu, a żołnierze chronią jego mieszkańców przed ukraińską agresją. Sami Ukraińcy, według rosyjskich mediów, mają witać swych „wybawicieli” kwiatami.

O propagandzie w rosyjskich mediach informowaliśmy już wielokrotnie. Działania w tej sprawie podjęła również polska KRRiT. Z rejestru programów telewizyjnych wykreślone zostały programy: RT, RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV oraz Rossija 24.

To właśnie te media w absurdalny sposób pokazują wydarzenia z Ukrainy. W jednym z ostatnich programów telewizyjnych dowódca wojsk rosyjskich mówi o dzieciach i dorosłych, którzy „z uśmiechem i radością” zareagowali na wkroczenie wojsk do jednego z ukraińskich miast.

Ten sam dowódca w nagraniu mówi o „kijowskim reżimie faszystowskim”, który nie chce pozwolić, aby Ukraina „powróciła na naszą ziemię”. W internetowym łączeniu wojskowy mówi także o ukraińskich żołnierzach, którzy uciekając przed Rosjanami, wysadzają swoje domy i mieszkania.

Zobacz VIDEO.

 

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, media, video, wideo, propaganda
Prezydent w orędziu: jedność i odpowiedzialność potrzebna jest nam wszystkim, ale szczególnie w polityce

Prezydent Andrzej Duda poinformował w środę, że zaprosił na czwartek do Pałacu Prezydenckiego swojego kontrkandydata z wyborów prezydenckich, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a także przedstawicieli samorządów....

Zamknij
RadioOlsztynTV