Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualny spacer po wystawie inspirowanej filmem J. Machulskiego

YouTube CSE Światowid w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na kolejny wirtualny spacer. Tym razem to wystawa przeniesie nas w świat filmu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego.

Udostępnienie online galerii zdjęć to kolejna propozycja spotkania ze sztuką w trakcie obostrzeń związanych z koronawirusem. To także druga z kolei ekspozycja zdjęć, na których pojawiają się mieszkańcy elbląskiego Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”.

Sesje zdjęciowe odbywały się głównie w plenerze, a część z nich – w pracowni fotograficznej w CSE „Światowid”. Proces tworzenia zdjęć trwał dwa lata. Okres ten był tak długi z uwagi na konieczność przygotowania scenografii, kostiumów jak i dokonania obróbki graficznej.

W sesjach zdjęciowych wzięli udział podopieczni Niezapominajki, którzy wcielili się w rolę krasnoludków rodem z filmu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego.  Całą wystawę można obejrzeć na kanale YouTube Światowida.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, CSE Światowid w Elblągu
Sentymentalna podróż w przeszłość. Otwarto wystawę unikatowych zdjęć Heilsberga z archiwum w Królewcu

Zbiór historycznych fotografii Lidzbarka Warmińskiego z lat 1888-1939 prezentowany jest na wystawie "Heilsberg, miasto jak sen..." w lidzbarskim zamku. Zdjęcia pochodzą z dawnego archiwum urzędu prowincjalnego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV