Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualny serwis wycieczkowy po Warmii i Mazurach

Atrakcją serwisu będą m.in. zeskanowane w technice trójwymiarowej przydrożne kapliczki. Fot. Łukasz Węglewski

Do kwietnia powstanie regionalny serwis wycieczkowy po Warmii i Mazurach.

– Wykorzystane w nim zostaną zbiory wirtualnego archiwum zabytków zeskanowanych w formacie 3D – poinformowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Koordynatorka projektu Magdalena Czarnocka-Kaptur powiedziała PAP, że atrakcją serwisu będą zabytkowe eksponaty z sześciu muzeów regionu oraz obiekty architektoniczne, w tym charakterystyczne dla krajobrazu Warmii przydrożne kapliczki, zeskanowane w technice trójwymiarowej. Każde z tych miejsc opatrzone będzie w opisy i zdjęcia na stronie cyfrowewm.pl

Na tej podstawie internauci będą mogli wyznaczać własne szlaki wędrówki on-line. Dzięki zastosowaniu kodów QR mogą pobrać wybraną trasę na urządzenie mobilne, smartfony czy tablety.

Projekt Wirtualne zabytki Warmii i Mazur realizuje elbląskie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które dostało na te działania dotację w wysokości ponad 400 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

Na razie w serwisie znalazły się trójwymiarowe obrazy 25 muzealnych eksponatów i 10 kapliczek oraz ponad 100 zdjęć zabytkowych obiektów z opisami. Rozbudowa serwisu ma zakończyć się do kwietnia. Użytkownicy serwisu wycieczkowego będą też mogli zagrać w multimedialną grę edukacyjną o historii regionu, której fabuła będzie oparta na jednej z warmińskich legend. (pap/karp/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, Warmia i Mazury, serwis wycieczkowy
Oszczędnościowy budżet województwa na 2015 rok

Deficyt budżetowy województwa warmińsko-mazurskiego na przyszły rok będzie o 50 milionów mniejszy niż obecny - wynika z przyjętego przez radnych sejmiku budżetu na 2015 rok. Zamiast...

Zamknij
RadioOlsztynTV