Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualny celebryta będzie promował Warmię i Mazury w sieci

Wirtualny influencer Miko Kopernik Fot. WMUM Olsztyn

Ma 22 lata, blond włosy, niebieskie oczy, studiuje. Interesuje się kosmosem i ekonomią, biega, jeździ rowerem i przede wszystkim korzysta z walorów Warmii, Mazur i Powiśla. Nazywa się Miko Kopernik i jest… wirtualnym influencerem.

Na Instagramie pojawił się za sprawą pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie wspieranych przez narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Jesteśmy w przededniu wielkiej rocznicy 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i dla młodszego pokolenia jest to coś, co zawsze było. My, odrobinę starsi, wiemy, że był czas przed Unią Europejską, przed funduszami regionalnymi. Nasz kraj nie wyglądał tak dobrze i pięknie, jak w tej chwili. W ten sposób chcemy dotrzeć do tego młodszego pokolenia, pokazując im, czym jest Unia Europejska, czym fundusze europejskie i co dzięki temu możemy osiągnąć

– tłumaczył marszałek województwa Marcin Kuchciński.

Urzędnicy pokazują na Instagramie jak Miko odwiedza miejsca w naszym regionie. To między innymi Lidzbark Warmiński i tamtejsza tężnia solankowa lub Muzeum Nowoczesności w Olsztynie. Jeździ też rowerem szlakiem Kopernika po GreenVelo od Elbląga do Fromborka.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Wirtualny influencer Miko Kopernik Fot. WMUM Olsztyn

Wirtualny influencer Miko Kopernik Fot. WMUM Olsztyn

Autor: M. Sadowska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w promocja regionu, Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Miko Kopernik
Rozstrzygnięto konkurs na promocję rozwoju turystyki na Warmii i Mazurach

Dziewięć kolejnych projektów otrzyma dofinansowanie samorządu województwa w konkursie z zakresu rozwoju turystyki przez organizacje pozarządowe. Ocenie zostały poddane oferty na zadania zawarte w programie współpracy samorządu...

Zamknij
RadioOlsztynTV