Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozstrzygnięto konkurs na promocję rozwoju turystyki na Warmii i Mazurach

Dziewięć kolejnych projektów otrzyma dofinansowanie samorządu województwa w konkursie z zakresu rozwoju turystyki przez organizacje pozarządowe.

Ocenie zostały poddane oferty na zadania zawarte w programie współpracy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego z organizacjami pozarządowymi z zakresu rozwoju turystyki na rok 2024. Zadania dotyczą m.in. promocji kluczowych szlaków turystycznych Warmii i Mazur, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków: Kopernikowskiego, Fortyfikacji Mazurskich i Pisa-Narew, a także wdrożenia kreatywnych działań, które poprzez skuteczny e-marketing wypromują region jako atrakcyjny kierunek turystyczny.

Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego powiedział, że różnorodność przyrodnicza i kulturowa sprawia, że mamy naprawdę sporo do zaoferowania nie tylko odwiedzającym nas turystom, ale także mieszkańcom.

Wielkie Jeziora Mazurskie od lat przyciągają żeglarzy, ale prócz tego dysponujemy ścieżkami rowerowymi, szlakami do wędrówek pieszych, fortyfikacjami z czasów obu wojen światowych, miejscami związanymi z wieloletnią obecnością na Warmii Mikołaja Kopernika, którego postać stała się naszą marką. To tylko część z naszych atrakcji turystycznych, których rozwój wspieramy. Dofinansowujemy przedsięwzięcia, służące pokazaniu, że warto do nas przyjechać. Czy to na dłuższy wypoczynek, czy tylko na krótki wypad. Nasze doświadczenie pokazuje, że nawet niewielkie nakłady mogą w krótkim czasie przynieść konkretne efekty, jeśli chodzi o poprawę dostępności do lokalnych i regionalnych usług turystycznych

– dodał marszałek.

Na konkurs wpłynęło osiemnaście projektów. Łączna suma przyznanego dofinansowania dla dziewięciu z nich wynosi 170 tys. zł. Pieniądze pochodzą ze środków budżetu województwa warmińsko-mazurskiego.

Lista zwycięskich projektów poniżej.

Lista przyznanych dofinansowań

Redakcja: M. Rutynowski za W-MUM

Więcej w turystyka, konkurs, Warmia i Mazury, organizacje pozarządowe
Odebrali nagrody i rowerami pojadą na majówkę

Pani Barbara i pan Jakub z Olsztyna oraz pan Grzegorz z Mrągowa – to zwycięzcy radiowego konkursu „Rowerem na majówkę”. Dziś laureaci odebrali nagrody w siedzibie...

Zamknij
RadioOlsztynTV