Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Wierzymy, że niebo będzie na sprzyjać”. Rycerze, wikingowie i święty Mikołaj na Orszaku Trzech Króli w Elblągu

Rycerz. Fot. Ł. Węglewski

W niedzielę 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Elbląga po raz piąty przejdzie Orszak Trzech Króli.

Korowód będzie formowany od południa na Placu Jagiellończyka. Godzinę później orszak wyruszy na ulice. Na jego czele znajdą się, w roli króli, księża z trzech elbląskich dekanatów, wspierani przez swoich wiernych. Będą też święty Mikołaj – patron Elbląga. Wspólny sposób świętowania przyjął się w Elblągu.

Wierzymy, że niebo będzie na sprzyjać

– mówi ksiądz Piotr Bryk, jeden z organizatorów Orszaku. I dodaje, że będzie to spotkanie rodzinne, pokazujące dobro, bez żadnych politycznych akcentów.

Uczestnicy orszaku dostaną korony i chorągiewki, a organizatorzy namawiają, żeby też ubrali się w stosowne szaty. W trakcie przemarszu odgrywane będą jasełka, a trzem Królom będą towarzyszyli odtwórcy historyczni: rycerze i wikingowie.

Orszak wystartuje około godziny 13 z Placu Jagiellończyka. Przejdzie ulicami: Teatralną, 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Garbary i Stary Rynek. Po niemal 2 godzinach dotrze pod Katedrę Św. Mikołaja, gdzie na uczestnicy zostaną poczęstowani ciepłą herbatą. Uroczystość zakończy msza w katedrze.

W trakcie przemarszu Orszaku Trzech Króli kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, rycerz, Wiking, król, orszak
Ukraińcy, którzy stracili cały dobytek w pożarze w Elblągu potrzebują pomocy

42 pracowników budowlanych z Ukrainy było zakwaterowanych w domu przy ulicy Bożego Ciała. Ogień zaskoczył ich w piątek wieczorem. Większość mężczyzn wybiegła na zewnątrz w tym,...

Zamknij
RadioOlsztynTV