Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wierzyciele składają roszczenia

Wierzyciele olsztyńskiej spółki Remedium mają 3 miesiące na zgłaszanie roszczeń.

Wierzyciele olsztyńskiej spółki Remedium – Doradcy Finansowi mają 3 miesiące na zgłaszanie roszczeń sędziemu komisarzowi. Sąd wyznaczył do tego Joannę Bury, syndykiem upadłości jest Michał Kalita.

Kilka dni temu Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Remedium. Wnioski o ogłoszenie upadłości złożyli: wierzyciel i sama spółka, która oceniła, że nie ma szans na dalsze prowadzenie działalności gospodarczej. Spółka Remedium oferowała m.in. kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe i inwestycyjne, zakładanie lokat osobistych i firmowych oraz inwestowanie w energetykę wiatrową.

Od jesieni minionego roku klienci mieli problemy z odzyskaniem ulokowanych pieniędzy. Od września Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie działalności Remedium. Wcześniej wpłynęło zawiadomienie z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby reprezentujące spółkę. Także jeden z banków, w którym spółka posiada rachunek zawiadomił, że klienci spółki mogą być wprowadzani przez nią w błąd.

Prokuratura „prowadzi postępowanie w sprawie” i nikomu do tej pory nie postawiono zarzutów. Spółka Remedium obsługiwała około 800 klientów i zawarła z nimi około tysiąca 200 umów. Niektórzy wpłacili na lokaty nawet po 250 tysięcy złotych. Na razie nie wiadomo, ile osób jest pokrzywdzonych. (pap/kk/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Remedium
Proces dzieciobójczyni z Morąga

 W cieniu głośnego procesu Katarzyny W. z Sosnowca, w Elblągu toczy się proces innej matki oskarżonej o zabicie swojego dziecka. Dziś, po raz drugi, na ławie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV