Region
Wiemy, kto wytyczy ścieżki rowerowe
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas podpisał umowy z dwoma firmami, które wytyczą szlak i zaprojektują dwa odcinki trasy rowerowej Polski Wschodniej w powiatach bartoszyckim i lidzbarskim.
Firmy zostały wyłonione w przetargach. Mają opracować projekty budowlane, oszacują koszty i postarają się o konieczne zezwolenia.
Projekt składa się z kilkudziesięciu inwestycji realizowanych na poziomie lokalnym, które stworzą turystyczną trasę rowerową. W warmińsko-mazurskiem powstanie najdłuższy jej odcinek o łącznej długości ponad 420 kilometrów. Wartość projektu szacowana jest na ponad 81 mln złotych.
Pieniądze na budowę rowerowej autostrady Warmii i Mazur pochodzą głównie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Pozostałe środki gwarantuje rząd i samorząd województwa.
W przypadku pozostałych powiatów: elbląskiego, braniewskiego, węgorzewskiego i gołdapskiego – projektantów poznamy w pierwszych tygodniach wakacji. (pświn/łw)

















![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)








