Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, kiedy sąd ogłosi wyrok w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka

Fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Rejonowym w Giżycku odbyła się rozprawa w sprawie przeciwko Mirosławowi S. obwinionemu o dokonanie nielegalnego pochówku spopielonych szczątków producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka.

Policja wniosła o ukaranie obwinionego 500-złotowym mandatem. Mirosław S. nie przyznał się do winy i chce uniewinnienia – poinformował  rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Mirosław S. został obwiniony o to, że przed rokiem doprowadził do pochowania urny ze szczątkami Piotra Woźniaka-Staraka na prywatnej posesji w Fuledzie pod Giżyckiem. Polskie prawo mówi, że pochówków można dokonywać wyłącznie na cmentarzach. Obwiniony Mirosław S. jest bratem matki zmarłego, dostał pełnomocnictwo rodziny do przeprowadzenia pochówku zmarłego. Takie miejsca na terenie gminy Giżycko są wyznaczone w innej lokalizacji.

Sąd przesłuchał też w charakterze świadków inspektora nadzoru budowlanego z Giżycka, który kontrolował miejsce pochówku oraz biegłego z zakresu budownictwa.

Sąd odroczył wydanie wyroku do 12 sierpnia do godz. 12.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wyrok, pochówek, sąd rejonowy
Sąd zajmie się sprawą pochówku producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka

Sąd Rejonowy w Giżycku rozpozna wniosek policji o ukaranie w związku z pochówkiem urny z prochami Piotra Woźniaka-Staraka w grobie znajdującym się poza obrębem cmentarza. Ze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV