Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiemy, ilu bezdomnych żyje w Elblągu. Służby podały oficjalny raport

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Znamy już raport służb, które w połowie lutego liczyły osoby bezdomne w Elblągu. Jest ich 150 czyli o siedem mniej niż dwa lata temu, podczas poprzedniej akcji.

W tym gronie blisko sześćdziesiąt osób to ludzie starsi, po 60 roku życia. Są też matki z dziećmi, oraz kilkunastu więźniów, ale też piętnaście osób w mieszkaniach treningowych, gdzie mają możliwość powrotu do normalnego życia.

Liczenie bezdomnych jest ogólnopolską akcją. Przeprowadzają ją policja, służby socjalne, miejskie czy gminne. Odwiedzają wszystkie miejsca – od profesjonalnych ośrodków pomocy po ziemianki, szałasy czy altany.

W Elblągu zdecydowana większość osób wybiera bezpieczne miejsca – dom dla bezdomnych czy noclegownię. Kobiety i dzieci są w ośrodku interwencji. Na przysłowiowej ulicy było 15 osób. Zawsze proponowana jest im pomoc, ale nikt nie może ich do niczego zmusić – tłumaczy Marcin Bukowski ze straży miejskiej. Co ciekawe, tylko 28 osób, które spędzają zimę w Elblągu nie są formalnie mieszkańcami miasta.

Przypomnijmy, w Elblągu osoby bezdomne mają wiele możliwości korzystania z różnych form wsparcia. Wszystkie są bezpłatne. Według ankiet 118 osób korzysta zimą ze schronienia, prawie setka z obiadów, około 70 z odzieży.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, bezdomni, liczenie, straż miejska
Jeśli mandaty nie pomogą sprawy będą kierowane do sądu. Straż miejska kontroluje, czym w Elblągu palą w piecach

Od początku roku elbląska straż miejska skontrolowała prawie sto mieszkań i firm. Większość zgłoszeń, że mieszkańcy palą odpadami nie potwierdziła się. Jednak część elblążan nadal łamie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV