Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielkie sprzątanie rzeki Pasłęki. Organizatorzy zapraszają do akcji całe rodziny

Fot. zdjęcie jest ilustracją do informacji

„Czyste i bezpieczne wakacje” – pod takim hasłem odbędzie się akcja czyszczenia linii brzegowej rzeki Pasłęki w Braniewie.

Oprócz sprzątania brzegów rzeki Pasłęki płetwonurkowie wyczyszczą także koryto rzeki. Akcja rozpocznie się w sobotę rano. Wszystko odbywać się będzie przy drewnianym moście przy rynku od strony ul. Portowej w Braniewie – mówi Andrzej Barański ze Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Bator”.

Akcja odbywa się co roku. Jej organizatorzy zapraszają mieszkańców do wspólnego sprzątania oraz wsparcia działań poprawiających wygląd rzeki Pasłęki. Podczas wspólnego sprzątania nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Odbędzie się m.in. pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzętu ratowniczego.

Podczas ubiegłorocznego sprzątania z dna rzeki wyciągnięto m.in. pług jednoskibowy, telewizory, komputery, czy telefony. Organizatorzy już zapowiedzieli, że zebrany podczas tegorocznej akcji złom będą chcieli spieniężyć, a otrzymane środki przekażą do placówki opiekuńczo-wychowawczej we Fromborku.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rzeka, Braniewo, złom, sprzątanie
Braniewo stawia na ekologię. Miejska elektrociepłownia zostanie zmodernizowana

W Braniewie za prawie 17 milionów złotych powstanie blok kogeneracyjny produkujący ciepło i energię elektryczną. Inwestycja pozwoli na wygaszanie węglowej elektrociepłowni znajdującej się w centrum miasta....

Zamknij
RadioOlsztynTV