Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo stawia na ekologię. Miejska elektrociepłownia zostanie zmodernizowana

Elektrociepłownia w centrum Braniewa. Fot. A. Pastuszka

W Braniewie za prawie 17 milionów złotych powstanie blok kogeneracyjny produkujący ciepło i energię elektryczną. Inwestycja pozwoli na wygaszanie węglowej elektrociepłowni znajdującej się w centrum miasta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Braniewie podpisało umowę z wykonawcą inwestycji. Prace zakładają powstanie m.in. układu kogeneracyjnego opartego na dwóch silnikach gazowych. Połączone zostaną także ze sobą dwie ciepłownie działające na terenie miasta. Jedna znajduje się przy ul. Stefczyka, druga w centrum Braniewa przy ul. Kościelnej.

Inwestycja pozwoli zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Zmiana systemu ogrzewania wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji do atmosfery substancji zanieczyszczających m.in. dwutlenku węgla, dwutlenku siarki, pyłów oraz popiołów. Inwestycja ma być gotowa do końca grudnia 2022 roku.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, modernizacja, elektrociepłownia
Elbląski Światowid rozpoczyna działalność w nowych pomieszczeniach

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu już może działać po rozbudowie i modernizacji placówki. Blisko 60-letni obiekt przeszedł po raz pierwszy solidny lifting. Zyskał nie tylko...

Zamknij
RadioOlsztynTV