Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielkie inwestycje w gminie Tolkmicko. Mieszkańcy czekali na nie od lat

Panorama Tolkmicka. Fot. Urząd Miasta i Gminy

Gmina Tolkmicko dzięki dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych zrealizuje w najbliższych czasie trzy ważne społecznie inwestycje, warte w sumie prawie 7 milionów złotych.

W Pogrodziu powstanie remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. Komendant Miejski PSP podkreślił, że to pierwsza nowa strażnica w powiecie od kilkudziesięciu lat. Remiza kosztować będzie prawie 1,5 miliona złotych, milion złotych to dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych, 100 tysięcy dołoży Państwowa Straż Pożarna, resztę pokryje budżet gminy.

– Na to wydarzenie społeczność długo czekała – przyznaje burmistrz Tolkmicka Magdalena Dalman.

00:00 / 00:00

Druga inwestycja to adaptacja nieczynnej od lat świetlicy wiejskiej w Łęczu. Obiekt nie działał, bo jego stan techniczny nie pozwalał na użytkowanie. W przyszłym roku będzie tam funkcjonować Centrum Aktywności Lokalnej z pracowniami krawiecką, dziewiarską oraz kulinarną. Będzie także własna stacja naprawy rowerów. Modernizacja kosztować ma prawie 2 miliony złotych.

00:00 / 00:00

Trzecia inwestycja planowana jest w Tolkmicku, gdzie powstanie nowy ośrodek zdrowia.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkiowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, inwestycje, świetlica, remiza
Są pieniądze na renowację pomnika więźniów obozu Stutthof. Zakres prac jest duży

Pomnik upamiętniający więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof doczeka się renowacji. Pieniądze przekazał resort kultury i samorząd. Pomnik więźniów obozu w Stutthof znajduje się po drugiej stronie Zalewu...

Zamknij
RadioOlsztynTV