Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wielki Tydzień z dyspensą, bez niektórych obrzędów i procesji. Biskup Elbląski wydał zalecenia dla wiernych

Biskup Jacek Jezierski. Fot. P. Getka

Biskup Elbląski Jacek Jezierski wydał zalecenia dla wiernych Diecezji Elbląskiej na Wielki Tydzień i na Wielkanoc. Przypomina o obowiązku zachowania wszystkich restrykcji sanitarnych i ochrony osobistej i obowiązkowym limicie osób w kościele.

Wierni mogą wybrać sposób przyjęcia komunii. Liturgia Wielkiego Tygodnia odbędzie się bez niektórych obrzędów i procesji, a msza krzyżma w katedrze św. Mikołaja w tym roku tylko z udziałem kapituły katedralnej i księży dziekanów.

Święcenie pokarmów może zostać zorganizowana w miarę możliwości przed kościołem lub wokół niego, w krótkiej formie, z zachowaniem przepisów sanitarnych. Osoby słabsze, z grupy podwyższonego ryzyka zachorowania, a także wszyscy, którzy ze względu na limity nie zmieszczą się w kościele, korzystają z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych.

W trosce o drugiego człowieka, jeśli nie o własne życie, troszcząc się o zdrowie i życie tych, których spotykamy w świątyni trzeba zachować reguły sanitarne

– przypomina biskup Jacek Jezierski.

00:00 / 00:00

Biskup Elbląski zachęca też do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji lub w internecie.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jacek Jezierski, Diecezja Elbląska
Do druku trafiły dokumenty Synodu Diecezji Elbląskiej. „Są napisane przystępnym językiem”

Pierwszy Synod Diecezji Elbląskiej zakończono w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii i obostrzeń zrezygnowano z uroczystości towarzyszącej wydarzeniu. Przesunięto także publikację dokumentów, które wówczas powstały....

Zamknij
RadioOlsztynTV