Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Większość mieszkańców Olsztyna rozliczyła już ubiegłoroczne PIT-y. „Zeznania cały czas wpływają”

Fot. fotolia.pl

Zeznania podatkowe cały czas wpływają. W Olsztynie zdecydowana większość podatników, złożyła już swoje PIT-y za ubiegły rok.

Jak informuje Renata Kostowska rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie złożono do tej pory 81 procent zeznań.

Choć o północy minie ustawowy termin rozliczenia się z fiskusem, to w tym roku podatnicy nie muszą się spieszyć. W związku z epidemią, jest jeszcze miesiąc na złożenie zeznania podatkowego – dodaje Renata Kostowska.

Dla osób zatrudnionych na etacie albo pracujących na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia, formularze PIT 37 i 38 zostały przygotowane automatycznie. O północy będą zatwierdzone przez system. Natomiast jeżeli ktoś będzie chciał złożyć korektę do tych elektronicznych zeznań – także ma czas do 1 czerwca.

W tym roku nie musimy się spieszyć. W związku z epidemią, zeznanie podatkowe będzie można złożyć bez żadnej kary do 1 czerwca.

Dla osób zatrudnionych na etacie oraz pracujących na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia, formularze PIT zostały przygotowane automatycznie i o północy automatycznie będą zaakceptowane. Chodzi o najbardziej popularne PIT-y 37 i 38. Natomiast jeżeli ktoś będzie chciał złożyć korektę do tych zeznań, także ma na to czas do 1 czerwca.

Jak informuje Renata Kostowska rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, w korekcie będzie można uwzględnić ulgi podatkowe, rozliczyć się z małżonkiem oraz przekazać 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rozliczenie, PIT
Nie wiesz jak rozliczyć się z fiskusem? Pomoże ci Krajowa Administracja Skarbowa

Darmowe porady na temat rozliczania PIT-ów przez internet przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa. Od godziny 7 do 19 pod numerem 801 055 055 czynna będzie specjalna infolinia ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV