Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiejskie zwyczaje w opowiadaniach. ODR zorganizował konkurs literacki

Fot. ODR / Facebook

Teresa Romańska z Jabłonowa w gminie Płośnica zwyciężyła w konkursie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na opowiadanie o warmińsko-mazurskiej wsi. Konkurs został zorganizowany, by ocalić od zapomnienia dawne zwyczaje i obrzędy wiejskie.

Zwyciężczyni napisała tekst o tym, za czym tęskni.

Kiedyś ludzie gromadzili się, opowiadali, były nabożeństwa majowe, po których ludzie gromadzili się pod płotami i opowiadali, teraz nie są ludzie tak blisko.

00:00 / 00:00

– Najważniejsza w nadesłanych opowiadaniach jest rodzina, ale nie tylko – powiedziała Małgorzata Micińska-Wąsik, wicedyrektorka ośrodka doradztwa i organizatorka konkursu.

Prócz tego aspektu rodzinnego wiele treści dotyczy przyrody Warmii i Mazur, ta przyroda jest nieodzownym elementem naszego życia.

00:00 / 00:00

Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac, większość z nich trafiła do specjalnej publikacji. Opowiadania będzie można także przeczytać w miesięczniku Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs
Wygraj plac zabaw wartości 30 tysięcy złotych. GŁOSUJ

Trwa nasz radiowy konkurs skierowany do przedszkoli z województwa warmińsko-mazurskiego. Przed nami drugi etap konkursu, czyli głosowanie słuchaczy. Do wygrania jest plac zabaw o wartości 30...

Zamknij
RadioOlsztynTV