Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej wolnych respiratorów i łóżek covidowych. Najświeższe dane ze szpitali w regionie

Fot. Adobe Stock

W szpitalach na Warmii i Mazurach do dyspozycji pacjentów chorych na COVID-19 pozostaje 487 wolnych łóżek i 48 respiratorów – podały służby wojewody. Dziś w regionie potwierdzono 476 nowych zakażeń koronawirusem.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował, że według najnowszych danych w regionie jest ogółem 1189 łóżek covidowych, z czego zajętych są 702. Szpitale mają 131 respiratorów dla zakażonych SARS-CoV-2, do 83 podłączeni są chorzy.

W porównaniu z danymi sprzed tygodnia liczba wolnych łóżek zwiększyła się o 44, a respiratorów o 3 takie urządzenia.

W województwie warmińsko-mazurskim informowano dziś o wykryciu 476 zakażeń SARS-CoV-2. Warmia i Mazury są teraz regionem o najwyższym w kraju wskaźniku potwierdzonych nowych zakażeń – 3,35 na 10 tysięcy mieszkańców.

Z informacji opublikowanych dziś przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w regionie zmarło 27 osób: 6 wyłącznie z powodu COVID-19, a 21 w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP (M.Boguszewski)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, chorzy, szpitale, łózka, koronawirus
Ponad 60% pracowników i pensjonariuszy DPS-ów w regionie zostało zaszczepionych

W Warmińsko-Mazurskiem na COVID-19 zaszczepiono do tej pory ponad 60 procent pracowników i pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Poinformowało tym rzecznik wojewody, Krzysztof Guzek: Dotychczas zaszczepiono 1019...

Zamknij
RadioOlsztynTV