Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej pracy, mniej fałszywych alarmów. Strażacy z warmińsko-mazurskiego podsumowali miniony rok

Fot. D. Grzymska

Strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego podsumowali ubiegły rok.

W 2020 roku Wojewódzka Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie odnotowała 19 117 zdarzeń. Tylko ponad 4 800 z nich to pożary. Reszta to działania związane z bezpieczeństwem na lądzie i na wodzie. Niestety, w każdej z tych kategorii odnotowano wzrosty, nawet o 20 procent, ale jedno jest pocieszające – spadła liczba fałszywych alarmów o nieco ponad 11 procent w porównaniu do roku 2019 – informuje starszy kapitan Rafał Melnyk:

00:00 / 00:00

Zdaniem komendanta wojewódzkiego, nadbrygadiera Tomasza Komoszyńskiego, pod względem finansowym to był bardzo dobry rok, ale i trudny ze względu na sytuację pandemiczną:

00:00 / 00:00

W województwie warmińsko-mazurskim jest 19 komend miejskich i powiatowych oraz 24 jednostki ratowniczo-gaśnicze. W krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym są 204 jednostki OSP, w tym 7 wojskowych straży pożarnych. Oprócz tego w regionie działa 319 jednostek Ochotniczych straży pożarnych, dwie zakładowe OSP i jedna lotnicza – w Szymanach.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna
Prawie milion złotych trafił do Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu elbląskiego. Dotacja pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości

Gminy z powiatu elbląskiego otrzymały około 100 tysięcy złotych na doposażenie jednostek w najbardziej potrzebny sprzęt. Pomoc trafiła także do OSP z gminy Markusy. Z dotacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV