Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie milion złotych trafił do Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu elbląskiego. Dotacja pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości

Fot. OSP Krzewsk

Gminy z powiatu elbląskiego otrzymały około 100 tysięcy złotych na doposażenie jednostek w najbardziej potrzebny sprzęt.

Pomoc trafiła także do OSP z gminy Markusy. Z dotacji cieszą się m.in. strażacy ochotnicy z Krzewska. Do ich jednostki trafiły nowe kombinezony. Jednostka dostała także z Funduszu Sprawiedliwości 50 tys. złotych. Kwota ta pozwoliła sfinalizować kupno nowego wozu bojowego. To samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest wykorzystywany m.in. do ratownictwa gaśniczego oraz technicznego. Strażacy ochotnicy biorą udział m.in. w gaszeniu pożarów oraz akcjach związanych z podtopieniami i powodzią.

W gminie Markusy znajduje się sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Dwie z nich OSP Markusy i Krzewsk działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Fot. OSP Krzewsk

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, OSP
Pożar budynku mieszkalnego w Pozezdrzu. Kilka rodzin straciło dach nad głową

Na około milion złotych wyceniono straty po pożarze wielorodzinnego budynku w Pozezdrzu w powiecie węgorzewskim. Mieszkały tam 4 rodziny, łącznie 10 osób. Nikomu nic się nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV