Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej oddanych mieszkań, mniej pozwoleń na budowę. Sprawdź najnowsze dane GUS

Od stycznia do kwietnia oddano do użytku więcej mieszkań niż przed rokiem – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Spadła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Według wstępnych danych, w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku oddano do użytkowania 73,5 tys. mieszkań, tj. 2,0 procent więcej niż w roku ubiegłym. Deweloperzy przekazali do eksploatacji 40,6 tys. mieszkań – o 3,1 procent mniej niż w 2021 r., natomiast inwestorzy indywidualni – 31,6 tys. mieszkań, tj. 10,2 procent więcej.

GUS podkreśla, że w ramach tych form budownictwa wybudowano łącznie 98,2 procent wszystkich nowo oddanych mieszkań. W pozostałych formach budownictwa, tj. spółdzielczej, komunalnej, społecznej czynszowej i zakładowej, oddano do użytkowania łącznie 1 281 mieszkań.

Szacuje się, że na koniec kwietnia w budowie pozostawało 871,3 tys. mieszkań, czyli o prawie 3 procent więcej niż w analogicznym miesiącu 2021 roku.

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, GUS
Brutalne pobicie w Ełku. Napastnicy wyważyli drzwi do mieszkania

Brutalne pobicie w Ełku. Napadnięty we własnym mieszkaniu mężczyzna trafił do szpitala. Mieszkańców budynku zaniepokoiły nocne odgłosy awantury i stukania. Wezwani na miejsce policjanci zastali tam...

Zamknij
RadioOlsztynTV