Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej monitorowanych przejazdów kolejowych. Mandaty nie odstraszają kierowców

Fot. Przemysław Getka

Kilka sekund pośpiechu może oznaczać 2 tysiące złotych mandatu – takie kary dostają kierowcy za wjechanie na przejazd kolejowy mimo nie do końca podniesionych rogatek lub gdy sygnalizator już pulsuje czerwonym światłem.

Przejazdy kolejowe będą wkrótce monitorowane w o wiele większym zakresie. Urząd Transportu Kolejowego ujawnił, że kolejarze chcą automatycznie analizować zapisy monitoringu na przejazdach kolejowych. Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA podkreślał, że takie kamery już teraz wykrywają wiele przewinień kierowców.

W zeszłym roku z 82 przejazdów wyposażonych w system monitoringu na terenie Warmii i Mazur, kolejarze przekazali policji prawie 50 zapisów łamania przepisów drogowych przez kierowców

– powiedział.

Nowe urządzenia do analizowania monitoringu są gotowe i mają być pilnie wprowadzane na 500 najbardziej niebezpiecznych przejazdach w Polsce. Na razie nie mamy jednak informacji o tym, gdzie pojawią się takie kamery.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w mandat, kierowcy, przejazd kolejowy
Przekroczył prędkość o ponad 60 km/h. Pirat drogowy surowo ukarany

Nie zdjął nogi z gazu, stracił prawo jazdy i 4 tysiące złotych. Kierowcę ukarano też czternastoma punktami karnymi. Kierującego dostawczym volkswagenem policjanci drogówki zatrzymali w Nowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV