Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej łóżek, sal porodowych i nowoczesne wyposażenie. Pacjentki szpitala wojewódzkiego w Olsztynie będą rodziły w lepszych warunkach

Sala cięć

Zakończyła się trwająca od czterech lat modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego i traktu porodowego.

Najważniejsze zmiany to większa liczba łóżek i sal porodowych, które są teraz nowocześnie wyposażone – mówi dyrektor szpitala Irena Kierzkowska. Zmodernizowany został cały pion szpital – to 25 % jego powierzchni. Modernizacja oddziału nie była łatwa, bo cały czas musiał pracować i być gotowy do przyjmowania coraz większej liczby porodów.

00:00 / 00:00

W ciągu czterech lat liczba łóżek na oddziale zwiększyła się o 20 – teraz jest ich 76. Na trakcie porodowym jest teraz osiem sal – to dwa razy więcej niż przed modernizacją. Jedna z nich przystosowana jest do porodów w wodzie – dodaje ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Tomasz Waśniewski:

00:00 / 00:00

Koszt modernizacji oddziału i traktu porodowego to osiem milionów złotych. Rocznie w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie na świat przychodzi około dwóch tysięcy dzieci.

Punkt noworodkowy przy sali cięć

Sala do porodów w wannie

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital wojewódzki, modernizacja, Oddział Ginekologiczno - Położniczy, Tomasz Waśniewski, trakt porodowy
Dworzec kolejowy w Szczytnie zostanie zmodernizowany. Co z dworcem w Olsztynie?

Dworzec w Szczytnie zostanie zmodernizowany. W tym miesiącu Polskie Koleje Państwowe ogłoszą też przetarg na projekt dworca Olsztyn Główny. PKP ogłosiły przetarg na przebudowę dworca w...

Zamknij
RadioOlsztynTV