Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej komputerów w szkolnych pracowniach

Ponad milion 200 tysięcy złotych kosztowało wyposażenie siedmiu nowych pracowni komputerowych w 6 elbląskich szkołach średnich.

Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie służy uczniom kształcącym się na kierunkach informatycznych. Młodzież uczy się nowoczesnych technologii, a potem może to wykorzystać w pracy – wyjaśnia Jacek Boruszka, dyrektor Departamentu Innowacji i Informatyki w elbląskim ratuszu:

00:00 / 00:00

To kosztowne przedsięwzięcie, ale bardzo potrzebne – uważa Jacek Boruszka. Miasto dołożyło do nowych pracowni tylko 200 tysięcy złotych, reszta pochodzi z Unii Europejskiej. Bez dofinansowania pracownie nie powstałyby, bo miasta na to nie stać.

00:00 / 00:00

Dzięki dofinansowaniu miasto zakupiło około 150 zestawów komputerowych, między innymi zestawy do nauki budowy sieci bezprzewodowych i zestawy do nauki programowania sterowników. Pracownie mają też nowe, profesjonalne oprogramowanie. (stan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, informatyka, komputery
Gimnazjaliści z elbląskiej ”5” wrócili do swojej szkoły

Gimnazjaliści z elbląskiej ''5'' po dwóch latach wrócili do swojej szkoły przy ulicy Agrykola. Dziś był pierwszy dzień nauki w zabytkowym gmachu po jego gruntownej modernizacji....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV