Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gimnazjaliści z elbląskiej ”5” wrócili do swojej szkoły

Gimnazjum nr 5, fot. Anna Dembińska Portel

Gimnazjaliści z elbląskiej ”5” po dwóch latach wrócili do swojej szkoły przy ulicy Agrykola. Dziś był pierwszy dzień nauki w zabytkowym gmachu po jego gruntownej modernizacji.

Szkoła ma teraz nową, czerwoną elewację, a na jej wieżyczkę wróciła po latach charakterystyczna iglica. W remoncie pomogła Unia Europejska, która pokryła 85 procent kosztów termomodernizacji. W sumie wszystkie prace kosztowały ponad 5 mln złotych.

Po ich zakończeniu władze miasta postanowiły, że trzeba wyremontować jeszcze przyjnajmniej 2 z 4 kondygnacji. To opóźniło powrót do ”5” o dwa miesiące.

– Długo czekaliśmy – mówią gimnazjaliści, – ale teraz jest dużo lepiej, łatwiej będzie się uczyć.

Modernizacja objęła też remont sal sportowych, w tym tartanowej do uprawiania lekkiej atletyki, bo Gimnazjum nr 5 jest szkołą sportową. W przyszłym roku władze miasta przeznaczą kolejne pół miliona złotych na przebudowę boisk na zapleczu szkoły. Następnie planowany jest remont pozostałych 2 górnych pięter. (M.Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła
Dzieci z Lamkowa potrzebują większego gimbusa

Przez cały miesiąc zbierane będą pieniądze na zakup gimbusa dla Niepublicznej Szkoły w Lamkowie koło Barczewa. Należący do placówki ośmioosobowy bus jest już za mały. Uczniowie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV