Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej hodowców poszkodowanych z powodu afrykańskiego pomoru świń. Na Warmii i Mazurach potwierdzono 17 przypadków

Foto: PAP/Michał Zieliński

Posłowie PSL apelują do ministra rolnictwa o pilne uruchomienie nadzwyczajnej pomocy dla polskich eksporterów i rolników poszkodowanych przez afrykański pomór świń.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zarzuca bezczynność w sprawie ASF. Jak mówi, dziś nie możemy sprzedawać polskiej wieprzowiny do Mołdawii. Cztery województwa, w tym warmińsko-mazurskie, nie mogą też sprzedawać wieprzowiny na Ukrainę. – To tragiczny moment dla tysięcy polskich gospodarstw – podsumował szef PSL.

Polscy rolnicy są w bardzo trudnej sytuacji podkreśla wiceprzewodniczący komisji rolnictwa Mirosław Maliszewski.

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku Główny Lekarz Weterynarii potwierdził ponad 700 przypadków wirusa ASF u dzików , a czego 17 w warmińsko-mazurskiem. Pierwszy przypadek choroby w Polsce zanotowano 4 lata temu.

 

Autor: KKantor za IAR
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, rolnicy, afrykański pomór świń
O włos od tragedii. Policjanci uratowali 83-latkę przed wychłodzeniem

Brawurowa akcja policjantów z Górowa Iławeckiego. Dzielnicowi uratowali 83-latkę przed wychłodzeniem. Z domu do radiowozu przewieźli ją.. ciągnikiem. Wcześniej seniorka zadzwoniła do  znajomego i poprosiła o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV