Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej darmowego Internetu w Olsztynie!

obecnie sygnał wi fi można odbierać przy olsztyńskim ratuszu

Lokalna sieć powiększy się o 15 nowych punktów dostępu. Teraz na terenie miasta można korzystać z pięciu tak zwanych „hot-spotów”.

Znajdują się w obrębie Dworca Głównego i Zachodniego, na Placu Konsulatu oraz Jana Pawła II, a także przy amfiteatrze. Olsztynianie jednak nie są zadowoleni z ich działania. Skarżą się, że mają trudności z połączeniem z siecią, albo z niknącym zasięgiem.

– Z miejską strefą wi-fi łączy się jak z każdą inną siecią. Następnie trzeba zaakceptować regulamin korzystania z łącza. Po 30 minutach użytkownik jest automatycznie rozłączany. Żeby dalej korzystać z sieci należy powtórzyć wszystkie czynności – tłumaczy Rafał Ruchlewicz z Wydziału Informatyki z olsztyńskiego ratusza.

O lokalizacji nowych punktów zadecyduje wynik ankiety. Ta dostępna jest na stronie Urzędu Miasta. Wybrać można między innymi Miejski Ośrodek Kultury, Olsztyński Teatr Lalek lub Park Naukowo -Technologiczny. Ankietę będzie można wypełnić do wtorku (4 marca). Natomiast z nowych hot-spotów skorzystamy pod koniec tego roku. (Katarzyna Piasecka/as)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV