Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej chętnych niż miejsc. Rozpoczął się nowy rok akademicki w Collegium Medicum

Fot. Ł. Sadlak

Studenci z Polski i coraz liczniej z zagranicy chcą studiować w Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W obecnym roku akademickim przyjęto więcej osób niż przewidziano wcześniej miejsc.

Chodzi głównie o kierunek lekarski, gdzie limity zwiększono już w zeszłym roku ze 120 do 150 miejsc. Na tegorocznej liście studentów znalazło się natomiast 160 osób z Polski i kilkadziesiąt z zagranicy. Ile dokładnie? To będzie wiadomo za kilka tygodni.

Opiekun studentów anglojęzycznych prodziekan Collegium Medicum dr Rakesh Jalali wyjaśnił, że część osób ma problemy m.in. z wizami, dlatego ich rok akademicki wystartuje z opóźnieniem.

00:00 / 00:00

Przyjęcie większej liczba studentów wiąże się z koniecznością inwestowania w infrastrukturę.

Prorektor ds. Collegium Medicum prof. Sergiusz Nawrocki mówił, że pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej uczelni udało się zamknąć kluczowe dla Collegium inwestycje.

00:00 / 00:00

Za kilka tygodni ma być oddane nowe skrzydło szpitala uniwersyteckiego, które poszerzy możliwości głównie w zakresie chorób wewnętrznych, kardiologii. Podejmowane są też kroki, by uruchomić oddział geriatrii.

Władze Collegium Medicum liczą też na to, że w kolejnych latach uda się pozyskać środki na dalszy rozwój.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, UWM, Collegium Medicum
Do czego mogą służyć roboty? Odpowiadają eksperci na Konferencji Automatyzacji i Robotyzacji Przemysłu

Czym mogą zajmować się roboty w przemyśle, czy mogą nam zrobić krzywdę, jakie mają umiejętności? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych można znaleźć podczas dnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV