Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Widzisz bezdomnego, zadzwoń na infolinię

fot. Policja

To mroźny dzień na Warmii i Mazurach. Termometry pokazują od -12 do -8 stopni, w nocy temperatura może spaść nawet do -20. W takie dni szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na osoby, które nie mają domu.

Przypomnijmy, że działa całodobowa infolinia dla osób bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Pod numerem telefonu 800 165 320 można sprawdzić, gdzie są wolne miejsca do spania, jadłodajnie oraz punkty udzielania pomocy finansowej, prawnej i medycznej. Infolinię obsługują dyspozytorzy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy w razie konieczności wzywają policjantów, strażaków lub pogotowie ratunkowe.

Według ostatnich danych na Warmii i Mazurach przebywa 1,5 tysiąca osób bezdomnych. Obecnie największe noclegownie na Warmii i Mazurach są przepełnione. Najciaśniej jest w Olsztynie, Elblągu, Ełku oraz w powiatach: ostródzkim, iławskim i bartoszyckim.

(kpias/grab/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Ełk, bezdomni, noclegownia, bezdomny, infolinia
ONR zaapelował o powstrzymanie aktów wandalizmu w Ełku

Obóz Narodowo-Radykalny odniósł się do zabójstwa w noc sylwestrową w Ełku. Na konferencji prasowej jego członkowie apelowali m.in. o to, żeby zaprzestać ataków przemocy i wandalizmu,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV