Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Upalnie, parno i burzowo. Czeka nas trudny tydzień

 


Będzie upalnie, parno, duszno i burzowo – ostrzega dyżurny synoptyk Wiesław Winnicki z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Pozostajemy w upalnym powietrzu. W ciągu najbliższych dni nic się nie zmieni. Temperatury prognozowane są w przedziale od 29 do 32, lokalnie 33 stopni C. Mogą pojawić się burze. Będzie nie dość, że gorąco, to jeszcze burzowo. Jest bardzo wysoka wilgotność powietrza – prawie 70 proc., dlatego to tak odczuwamy

– mówi Wiesław Winnicki.

00:00 / 00:00

Podczas tak upalnej i parnej pogody mogą wystąpić problemy zdrowotne – przyznaje doktor Tomasz Kardacz. Powinno się wypijać nawet 4 litry wody, bo obciążenie serca dodatkowymi czynnikami jak ciepło i wilgotność prowadzi do zaburzenia rytmu serca i niedotlenia.

00:00 / 00:00

Karol Dylewski z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku przestrzega wodniaków, by śledzili prognozy pogody i obserwowali niebo. W razie burzy radzi zwinąć żagle i udać się do najbliższego brzegu.

00:00 / 00:00

Młodszy brygadier Rafał Melnyk, oficer prasowy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przypomina, że podczas burz należy zachować szczególną ostrożność.

Nie należy chować się pod drzewem ani metalowym masztem, zostawić i odejść od roweru, wyjść z wody. A jeśli jesteśmy świadkami porażenia kogoś piorunem, zadzwońmy po służby i sprawdźmy parametry życiowe.

00:00 / 00:00

Pogoda zmieni się dopiero z soboty na niedzielę. Do tego czasu musimy zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim unikać pełnego słońca i spożywać jak największe ilości wody mineralnej, uzupełniając elektrolity.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, pogoda, burza, upał, prognoza
Po długim weekendzie nadal gorąco i burzowo

Dzisiejszej nocy będzie ciepło w całym kraju, od 16 do 20 stopni Celsjusza. Po burzliwym dniu pogoda nieco się uspokoiła, ale lokalnie wciąż mogą występować burze...

Zamknij
RadioOlsztynTV