Wiceszef MSWiA o S7: służby poradziły sobie najlepiej, jak było to możliwe
– Służby najlepiej, jak to było możliwe, poradziły sobie z kryzysową sytuacją na trasie S7 podczas załamania pogody 30 grudnia – przekazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Czesław Mroczek.
Polityk powiedział na antenie Polskiego Radia, że teraz trwa wyciąganie wniosków z tej sytuacji, aby w przyszłości reagować jeszcze skuteczniej.
Naszym zadaniem jest dokładne wyciągnięcie wniosków z tego, co można było zrobić lepiej. Poza sporem jest to, że służby MSWiA podjęły działania z dużym zaangażowaniem i dużymi siłami. Po kilku godzinach sytuację kryzysową rozwiązano, ruch został udrożniony, a w trakcie tej sytuacji kryzysowej docierano do kierowców, pasażerów z pomocą
– powiedział Czesław Mroczek.
We wtorek (30.12) intensywne opady śniegu sparaliżowały ruch na drodze ekspresowej S7. Najgorsza sytuacja była w okolicach Ostródy.
Po intensywnych opadach śniegu utworzyły się tam gigantyczne korki. Kierowcy utknęli w nich na wiele godzin. Ogromną trudność stanowiło zablokowanie trasy przez pojazdy ciężarowe, które wskutek poślizgu utknęły w poprzek drogi.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Golon za IAR
Redakcja: P. Jaguszewski
Prezes Związku Przewoźników o paraliżu na S7: mieliśmy do czynienia z żywiołem




























