Wiceminister finansów wierzy w zwycięstwo Platformy

Janusz Cichoń rozpoczął kampanię wyborcza od Dywit, obok wójt gminy Dywity Jacek Szydło, fot. A. Piedziewicz
Janusz Cichoń, wiceminister, poseł i „jedynka” na olsztyńskiej liście kandydatów do Sejmu Platformy Obywatelskiej zaczął w sobotę 10.10. wyborcze tournée po miejscowościach Warmii i Mazur.
Pierwsze spotkanie z wyborcami odbył w Dywitach.
„To jest mój matecznik, na terenie tej gminy mieszkam od ponad 20 lat i uznałem, że tu powinienem zacząć spotkania z wyborcami”
– wyjaśnia Janusz Cichoń.
Choć przedwyborcze sondaże prognozują przegraną Platformy z PiS-em, Janusz Cichoń twierdzi, że to się może jeszcze zmienić i przekonuje, że program jego partii jest bardziej odpowiedzialny, niż program obecnej opozycji.
„Mamy dobry program dla Polski, w opozycji do pomysłów, które kojarzą mi się z Grecją. Mieliśmy już obiecywaną drugą Japonię, Irlandię, teraz pachnie Grecją. Nie możemy do tego dopuścić, nie możemy zmarnować dorobku ostatnich 25 lat”
– mówi wiceminister Janusz Cichoń.
Wybory parlamentarne odbędą się 25-go października.
(piedz/as)


















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



