Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wicekurator oświaty: To nie ferie. Apelujemy do rodziców, żeby dzieci nie zbierały się w miejscach publicznych

Dwutygodniowej przerwy od szkoły nie traktujmy jako ferii – apelował w Porannych pytaniach  warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski.

Decyzją rządu od dziś odwołane są zajęcia dydaktyczne w szkołach i przedszkolach. Szkoły podstawowe i przedszkola jeszcze dziś (czwartek) i jutro (piątek) będą prowadzić zajęcia opiekuńcze, ale od poniedziałku wszystkie placówki zostaną  zamknięte. Przerwa ma potrwać do 25 marca.

Jak mówił w Porannych pytaniach wicekurator Wojciech Cybulski ważne, by w tym czasie zachować zasady, które pomogą powstrzymać rozprzestrzenianie się ewentualnych zakażeń, a także – by nie zapominać o nauce.

Apelujemy do rodziców, żeby dzieci nie zbierały się w galeriach, ale pozostały w domu i miały czas, żeby popracować. Szczególnie apeluję do rodziców uczniów ósmych klas i klas maturalnych. Na pewno zostali wyposażeni albo będą wyposażeni przez nauczycieli w pakiety edukacyjne.

Nauczyciele otrzymają pełne wynagrodzenie podstawowe za czas przerwy, ale nie dostaną pieniędzy za nadgodziny – podał Wojciech Cybulski. Poinformował także, że nauczyciele otrzymają za ten okres 100 procent podstawowej pensji.

Nauczyciele są w gotowości do pracy, ale to że tej pracy nie mogą świadczyć, wynika z sytuacji szczególnej, nadzwyczajnej. Nauczyciele otrzymają 100% wynagrodzenia zasadniczego. Natomiast ci nauczyciele, którzy mieli zajęcia dodatkowe tzw. nadgodziny, nie będą ich realizować, a więc za to nie zostanie im zapłacone.

W związku z zamknięciem szkół, odwołane będą też wszystkie prowadzone w nich zajęcia pozalekcyjne. Kuratorium prosi rodziców, by w czasie przerwy sprawdzali dziennik elektroniczny na wypadek pojawienia się nowych informacji.

Posłuchaj rozmowy Andrzej Piedziewicza z Wojciechem Cybulskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja, kurator oświaty, video, przerwa, placówka, Wojciech Cybulski, uwaga, pilne
16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Polsce choruje już 47 osób

W Polsce potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 47 osób - poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Pięć osób zakażonych koronawirusem jest hospitalizowanych...

Zamknij
RadioOlsztynTV