Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weź paragon i sprawdź go

Fot. Łukasz Węglewski

Od kilku lat, zwłaszcza w wakacje, ministerstwo finansów zachęca do brania paragonów z kas fiskalnych, by wymusić na sprzedawcach nabijanie towaru na kasy i odprowadzanie do budżetu podatku VAT.

Teraz jednak resort namawia również by sprawdzać, czy to, co otrzymaliśmy, jest naprawdę paragonem – czy może tylko tzw. rachunkiem kelnerskim.

Zauważyliśmy, że pojawił się problem wystawiania klientom niewłaściwych dokumentów, na czym traci później budżet państwa – tłumaczy Renata Kostowska z izby skarbowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Prawdziwy paragon powinien przede wszystkim posiadać napis Paragon fiskalny, dane firmy, która prowadzi sklep czy punkt usługowy oraz logo i numer kasy.

Dodatkową zachętą i do brania, i do sprawdzania paragonów, ma być loteria paragonowa, którą ministerstwo finansów chce uruchomić jesienią. Biorąc paragony i rejestrując je na specjalnej stronie internetowej będzie można wygrać nagrody, m.in. samochód.

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w VAT, paragon, Renata Kostowska
Spadło bezrobocie, więc wzrosła liczba osób płacących podatki

Izba Skarbowa w Olsztynie podsumowała PIT-y za ubiegły rok, złożone w urzędach skarbowych województwa warmińsko-mazurskiego. Z fiskusem rozliczyło się ponad 930 tysięcy osób, czyli o 4...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV