Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Węgorzewo – teren wolny od wścieklizny

Węgorzewo przestanie być uznawane za miasto zagrożone wścieklizną. Fot. Łukasz Węglewski

Wkrótce koniec weterynaryjnego alertu dotyczącego Węgorzewa. Tabliczki z napisami “teren zagrożony wścieklizną” mają zniknąć do jutra. Jak czytamy na oficjalnej stronie urzędu miasta „wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony”.

Przypomnijmy, na początku lipca miasto zostało uznane za obszar zagrożony wścieklizną, bo ktoś znalazł zarażonego tą chorobą nietoperza. – Od tego momentu, w pierwszych tygodniach, było kilka przypadków wścieklizny. Ale generalnie jest spokojnie – powiedział Leszek Florczyk Powiatowy Lekarz Weterynarii.

W myśl przepisów – specjalny rygor jeszcze obowiązuje. Dotyczy trzymania psów na uwięzi, pozostawienia kotów w zamkniętych pomieszczeniach, unikania kontaktu z dzikimi zwierzętami i wreszcie zgłaszania znalezienia każdego martwego zwierzęcia Powiatowemu Inspektoratowi Weterynarii w Węgorzewie.

(mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo
W Węgorzewie za pan brat z tradycją

Prawie pół tysiąca dzieci i młodzieży z wiejskich szkół weźmie udział w projekcie Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Z tradycją za pan brat to inicjatywa, która...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV