Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekendowe zmiany na olsztyńskich skrzyżowaniach. Pojawią się zielone strzałki

Zmiany na dwóch olsztyńskich skrzyżowaniach. Włączone zostają dodatkowe „kolizyjne” zielone strzałki do skrętu w prawo.

Zmiany wprowadzone w życie dziś dotyczą skrzyżowania Warszawskiej z Armii Krajowej i Obrońców Tobruku. Tu dodatkowa zielona strzałka umożliwia skręt w prawo z Warszawskiej w Obrońców Tobruku oraz z Armii Krajowej w Warszawską.

Natomiast jutro (niedziela) identyczna zmiana pojawi się na skrzyżowaniu Warszawskiej, Tuwima i Prawocheńskiego – tu włączona będzie dodatkowa zielona strzałka do skrętu w prawo z Warszawskiej w Tuwima oraz z Prawocheńskiego w Warszawską. W obu przypadkach to tzw. strzałki kolizyjne – czyli skręcając na nich w prawo koniecznie upewnijmy się, że na skrzyżowaniu nie ma samochodów jadących z naszej lewej strony.

Te zmiany mają upłynnić ruch na tych skrzyżowaniach.

Każda strzałka warunkowa do skrętu w prawo to kolejne pojazdy, które w czasie jednego cyklu świateł mogą przejechać przez skrzyżowanie. Warto zaznaczyć, że te zmiany są jednymi z ostatnich i wprowadzane są po to, by ujednolicić system funkcjonowania świateł w Olsztynie

– tłumaczy Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Dodajmy, że taka sama zmiana została wprowadzona na początku tego tygodnia na olsztyńskim Zatorzu – kolizyjna zielone strzałka umożliwia skręt w prawo z ulicy Małeckiego w aleję Wojska Polskiego.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skrzyżowanie, kolizyjne
Niebezpieczne miejsce w Ełku zostanie przebudowane. Ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji

Skrzyżowanie ulic Grajewskiej i Kolejowej w Ełku będzie przebudowane. Jak mówi poseł Wojciech Kossakowski, mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w biurze poselskim w sprawie tego skrzyżowania. Kierowcy mają...

Zamknij
RadioOlsztynTV