Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend z kolarstwem górskim

Mazovia MTB Maraton w Olsztynie, fot. Łukasz Węglewski

W sobotę w stolicy Warmii i Mazur wystartuje największa impreza kolarska dla amatorów – Mazovia MTB Maraton. Będzie to już ósmy etap tegorocznego cyklu.

Po raz pierwszy będą to zawody dwudniowe. W sobotę kolarze będą się ścigać w jeździe indywidualnej na czas na dystansie ośmiu kilometrów, w niedzielę ruszą wyścigi ze startu wspólnego na 8, 25, 55 i 85 kilometrów.

Dlaczego postanowiono rozłożyć tę imprezę na 2 dni? Jesteśmy to winni zawodnikom, którzy specjalnie przyjeżdżają, żeby pojeździć na rowerze i podziwiać krajobrazy. Olsztyn jest pięknie położony, dlatego z myślą o uczestnikach w sobotę będzie jazda indywidualna na czas, a w niedzielę wyścigi Hobby, Fit, Mega i Giga – powiedział Radiu Olsztyn Cezary Zamana – były kolarz, obecnie organizator Mazovii MTB Marathonu.

Szczegółowe informacje na temat całego kolarskiego Touru znajdą Państwo na stronie internetowej Mazovii MTB Marathonu. (pświn/bsch)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolarstwo górskie
Rowerowy maraton

Około 300 zawodników wzięło udział w rowerowym Mataronie Kresowym w olsztyńskim Lesie Miejskim. Do stolicy Warmii i Mazur przyjechali cykliści z Polski, Litwy, Białorusi i Obwodu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV