Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

We wrześniu w szkołach ruszą szczepienia przeciwko COVID-19

Fot. Adobe Stock

We wrześniu w szkołach rozpoczną się szczepienia przeciwko COVID-19. Poinformował o tym minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na wspólnej konferencji prasowej z szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Michał Dworczyk poinformował, że od 7 czerwca zaczną się dobrowolne szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Będą prowadzone w populacyjnych punktach szczepień. Minister Czarnek dodał, że w czerwcu rozpocznie się w szkołach akcja informacyjna na temat szczepień. Natomiast od 6 do 10 września dyrektorzy szkół będą zbierać kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci mających się zaszczepić. Na ich podstawie rozpoczną się szczepienia.

W trzecim tygodniu września, od 13 do 17 września, przeprowadzimy akcję szczepień w szkołach. Akcja szczepień w szkołach będzie uzależniona od tego, ilu chętnych będzie w poszczególnych placówkach. To dyrektorzy szkół będą decydować o tym,  czy chcą, aby na terenie szkoły zorganizować punkt szczepień.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że Polska przystępuje od dziś do systemu unijnych certyfikatów COVID-19. Od jutra certyfikaty będą wydawane obywatelom.

Autor: P. Świniarski za IAR
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, certyfikat, szczepienia, koronawirus
Bliższe Spotkania – 01.06.2021

Koronawirus – bądź bezpieczny, mobbing oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Maleje liczba zakażonych...

Zamknij
RadioOlsztynTV