Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

We wrześniu minie rok od wprowadzenia prohibicji w Olsztynie. Efekty uchwały są zaskakujące

4 września mija rok od wejścia w życie uchwały wprowadzającej nocną prohibicję w Olsztynie. Gość Najlepszej Pory Dnia, Błażej Gawroński dyrektor Miejskiego Zespołu profilaktyki i Terapii Uzależnień powiedział, że prawie o połowę spadła w tym czasie liczba interwencji policji i straży miejskiej.

Olsztyn jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, które wprowadziło prohibicję. Ograniczenie dotyczy wyłącznie sklepów. Takie rozwiązanie wzbudza zrozumiałe zainteresowanie wśród innych miast Warmii i Mazur.

Jak twierdzi dyrektor MZPiTU, po przeanalizowaniu ostatnich 11 miesięcy, sytuacja w Olsztynie znacząco się zmieniła.

Wszystkie dane policji, straży miejskiej oraz izby wytrzeźwień pokazują, że w przypadku zakłócania porządku publicznego, spadek interwencji po godz. 22 wynosi 47%. To jest bardzo dużo. Spadła też liczba wyjazdów do ludzi, którzy z powodu nadużycia alkoholu np. zasnęli lub wymagają opieki. Zmalała o 30%. Według informacji z izby wytrzeźwień w pierwszym okresie nastąpił gwałtowny spadek ludzi przywożonych po godz. 22.00.

– mówił Błażej Gawroński, dyrektor Miejskiego Zespołu profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Posłuchaj całej rozmowy

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, video, Błażej Gawroński, MZPiTU
Kajakarze znaleźli ciało mężczyzny w Łynie. Służby badają okoliczności śmierci

Makabryczne odkrycie kajakarzy w Olsztynie. W Łynie w okolicy ulicy Radiowej po godzinie 14 turyści podczas spływu kajakowego zauważyli ciało w wodzie. Na miejsce przyjechali strażacy...

Zamknij
RadioOlsztynTV