Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-mazurscy terytorialsi obchodzili Święto Wojska Polskiego. Żołnierze upamiętnili 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Fot. 4. W-M BOT

Żołnierze i pracownicy cywilni 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej obchodzili w czwartek Święto Wojska Polskiego.

Tegoroczne obchody były wyjątkowe, z uwagi na okrągłą setną rocznicę wydarzeń z czasu wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa Warszawska była wielkim zwycięstwem Wojska Polskiego, które tocząc ciężkie walki powstrzymało i ostatecznie zmusiło do szybkiego odwrotu oddziały Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej.

Żołnierzom i pracownikom cywilnym dziękował dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła:

Żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w sposób profesjonalny i z dużym zaangażowaniem realizują zadania antykryzysowe, związane ze zwalczaniem COVID-19. Wykazując się dużym zaangażowaniem i wrażliwością społeczną, udzielają wsparcia władzom państwowym, samorządowym, służbom mundurowym, placówkom służby zdrowia, organizacjom, instytucjom i obywatelom.

Z kolei dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Mirosław Bryś podsumował działania brygady oraz podkreślił działania wojska w społecznych przedsięwzięciach, co przełożyło się na wyróżnienie żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej odznaczeniami, listami gratulacyjnymi, urlopami nagrodowymi, wypoczynkowymi, pochwałą i nagrodami finansowymi.

Uroczystość w koszarach zakończyła defilada pododdziałów.

W piątek, 14 sierpnia żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami z 16. Dywizji Zmechanizowanej wystąpią podczas Obchodów z Okazji Święta Wojska Polskiego na placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie oraz placu Solidarności.

Fot. 4. W-M BOT

Fot. 4. W-M BOT

Fot. 4. W-M BOT

Fot. 4. W-M BOT

 

Źródło: 4. W-M BOT

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierze, obchody, wojska obrony terytorialnej
Coraz więcej osób wstępuje w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Najczęstsze powody to: chęć sprawdzenia siebie i pieniądze

Do 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie zgłosiło się prawie stu kandydatów. Właśnie rozpoczęli 16-dniowe szkolenie podstawowe. Nowo powołani żołnierze, pierwszego dnia służby, otrzymali pełne umundurowanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV