Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury: zdecydowana większość zakażonych oraz hospitalizowanych to osoby nieszczepione

Szpital w Szczytnie. Fot. Przemysław Getka

W województwie warmińsko-mazurskim wszyscy pacjenci w stanie ciężkim, pod respiratorami, nie byli szczepieni – wynika z danych zebranych w szpitalu w Szczytnie i sanepidzie.

Wicedyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Agnieszka Wabik poinformowała, że spośród 20 potwierdzonych osób zakażonych koronawirusem, 14 jest niezaszczepionych, trzy osoby są w pełni zaszczepione, jedna osoba – jedną dawką a dwie osoby – jednodawkową szczepionką.

Według służb prasowych wojewody warmińsko-mazurskiego, hospitalizowanych z powodu COVID -19 jest obecnie na Warmii i Mazurach 27 osób, w tym cztery osoby znajdują się pod respiratorami.

Większość pacjentów przebywa w szpitalu tymczasowym w Szczytnie. Jak poinformował wicedyrektor szpitala powiatowego w Szczytnie do spraw lecznictwa Dominik Górski, w szpitalu tymczasowym znajduje się 17 pacjentów z COVID-19. Spośród nich 14 osób jest niezaszczepionych. Czterech pacjentów ma prowadzoną wentylację mechaniczną płuc. Żadna z tych osób nie była zaszczepiona.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, respirator, koronawirus, hospitalizacja
Ministerstwo podało najnowsze dane. Liczba zakażeń koronawirusem rośnie z tygodnia na tydzień

Minionej doby wykryto 722 zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarło 10 zakażonych osób. Tydzień temu, 9 września, resort informował o 510 zakażeniach, a...

Zamknij
RadioOlsztynTV