Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury przywitały 2013 rok!

Przywitanie Nowego Roku w Olsztynie,
fot. Łukasz Węglewski

Bale, domówki, serpentyny, strugi szampana i fajerwerki – tak mieszkańcy Warmii i Mazur przywitali Nowy Rok. Ponad połowa z nas spędziła tę noc w domu z rodziną i znajomymi. Zabawy pod chmurką odbyły się m.in. w Olsztynie i Elblągu.

Mieszkańcy Olsztyna powitali Nowy Rok w plenerze. Miejski Sylwester zorganizowano na Placu Dunikowskiego. Na scenie zaprezentował się olsztyński DJ Tomasitto i zespół Brenda Walsh – półfinalista tegorocznej edycji programu Must Be The Music. Muzyka grupy łączy funk, hip-hop, soul, pop i rock. Impreza organizuje Miejski Ośrodek Kultury.

Mieszkańcy Elbląga pożegnali stary rok na wspólnej zabawie na Placu Jagiellończyka. Miejski Sylwester rozpoczął występ zespołu Brathanki. Organizatorzy przygotowali także konkursy i dobrą muzykę. Nowy Rok Elbląg powitał pokazem fajerwerków. Zabawę sylwestrową pod chmurką ufundował elblążanom Urząd Miasta. W tym roku jej koszt wyniósł ponad 180 tysięcy złotych. Co ważne, miasto zapewniło także transport. W okolicy Placu Jagiellończyka po zakończeniu zabawy były podstawione autobusy i tramwaje.

Sylwester w Dobrym Mieście odbył się w Parku Przyjaciół Kultury przy ul. Zwycięstwa. Organizatorzy przygotowali dyskotekę i pokaz sztucznych ogni.

Mieszkańcy Pasłęka po raz pierwszy mogli wspólnie przywitać Nowy Rok. Miejski Sylwester zorganizowano na Placu św. Wojciecha. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpalili tam ognisko. Było też można usłyszeć występ zespołu muzycznego. O północy życzenia mieszkańcom złożyły władze miasta. Po nich odbył się pokaz sztucznych ogni.

Wspólne przywitanie 2013 roku zaplanowano też w Młynarach. Miejski Sylwester zorganizowano w tamtejszym amfiteatrze.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowy Rok
Jak uporać się z kacem i bólem nóg?

Jak pozbyć się noworocznego bólu głowy? Jak poradzić sobie po tanecznej nocy z bólem nóg? Odpowiedzi na doprowadzenie do formy organizmu po sylwestrowej nocy poszukiwała Izabela...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV