Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury przywitają 2016 rok! Sprawdź szczegóły!

Dziś Sylwester. Przed nami świętowanie i zabawa do rana! Część z nas wybierze prywatki, inni bale, dyskoteki… Dla tych, którzy chcą przywitać 2016 rok pod gołym niebem, władze miast przygotowały wiele atrakcji. Sprawdź szczegóły!

……………………………………………..

Braniewo
Na mieszkańców Braniewa czeka sylwestrowa zabawa-niespodzianka. Zmieni się m.in. miejsce imprezy. W tym roku mieszkańcy spotkają się na centralnym placu Braniewa przed Bazyliką Mniejszą pod wezwaniem św. Katarzyny – zapowiadała burmistrz Braniewa – Monika Trzcińska.

00:00 / 00:00

Zabawa sylwestrowa w Braniewie potrwa do godz. 1 w nocy.

……………………………………………..

Elbląg
Jak co roku w Elblągu odbędzie się miejska zabawa sylwestrowa. Po raz pierwszy mieszkańcy przywitają Nowy Rok na skwerze przy katedrze. Impreza rozpocznie się o godz. 22. Na scenie zagra DJ oraz zespół coverowy De Luzers.

Przygotowano też rekordowo długi, bo 12-minutowy pokaz fajerwerków – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

00:00 / 00:00

W związku z zabawą sylwestrową w czwartek zmieni się organizacja ruchu na Starym Mieście. Odcinek ul. Wybrzeże Gdańskie, skąd odpalane będą sztuczne ognie, zostanie czasowo wyłączony z ruchu od godz. 12 do godz. 1, natomiast od godz. 21.30 do godz. 1.30 będą zamknięte ulice Rybacka – Kowalska, Mostowa. Kierowcy nie przejadą również ulicą Rzeźnicką. Radzimy nie zostawiać samochodów w tej okolicy.

……………………………………………..

Ełk
Nowy Rok w Ełku będzie można powitać na Placu Jana Pawła II. Jak co roku podczas Miejskiego Sylwestra mieszkańcom miasta złoży życzenia prezydent Tomasz Andrukiewicz, który zaprasza na wspólną zabawę ” pod chmurką”.

00:00 / 00:00

Miejski Sylwester w Ełku rozpocznie się o godz. 23 i potrwa do godz. 1.

……………………………………………..

Frombork
We Fromborku sylwestrowa zabawa odbędzie się w tym roku na odnowionym rynku miejskim. Inwestycja kosztowała 3,6 miliona złotych. Za te pieniądze zrewitalizowano też XIV-wieczny Kanał Kopernika. O atrakcjach opowiada burmistrz Fromborka – Małgorzata Wrońska.

00:00 / 00:00

Zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godz. 23, potrwa do godz. 2 w nocy.
……………………………………………..

Giżycko
Mieszkańcy Giżycka będą mogli wspólnie świętować nadejście Nowego Roku na Pasażu Portowym. Miejska zabawa sylwestrowa zacznie się o godz. 23. Wystąpi lokalny zespół, będzie też pokaz sztucznych ogni – zapowiada burmistrz Giżycka – Wojciech Iwaszkiewicz.

00:00 / 00:00

Zespół Mr. Frog będzie grał na scenie na Pasażu Portowym do godz. 1 w nocy.

……………………………………………..

Iława
Mieszkańców Iławy czeka w tym roku inny niż zwykle sylwester. Koniec z nudnymi przemówieniami i oficjalnymi wystąpieniami przedstawicieli miasta – zapowiada burmistrz Iławy Adam Żyliński.

00:00 / 00:00

Miejska dyskoteka rozpocznie się o godz. 22 w iławskim parku miejskim w sąsiedztwie amfiteatru.

……………………………………………..

Młynary
Impreza w amfiteatrze zacznie się o godz. 21. Sylwestra poprowadzą Marcin Szesza i DJ Moroz. W programie: konkursy, pokaz sztucznych ogni. O północy lampka szampana i noworoczne życzenia.

……………………………………………..

Mrągowo
Przed Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się miejski Sylwester. Zabawa rozpocznie się o godz. 23. O zaplanowanych atrakcjach mówi burmistrz Mrągowa – Otolia Siemieniec.

00:00 / 00:00

Miejski sylwester zakończy się około godz. 2 w nocy. Na pokaz sztucznych ogni miasto przeznaczyło około 11 tysięcy złotych.

……………………………………………..

Nidzica
Przy dźwiękach muzyki mechanicznej Nowy Rok powitają mieszkańcy Nidzicy. Zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godz. 23 na Placu Wolności przed ratuszem. Chcemy w tym roku trochę zmniejszyć koszty imprezy – tłumaczy burmistrz Nidzicy – Jacek Kosmala.

00:00 / 00:00

O północy na Placu Wolności w Nidzicy tradycyjnie odbędzie się pokaz fajerwerków.

……………………………………………..

Nowe Miasto Lubawskie
Między innymi strzelanie z hakownic to atrakcja sylwestrowa w Nowym Mieście Lubawskim. Co roku ponad tysiąc osób ogląda atrakcję sylwestrową, jaką jest strzelanie z hakownic. O szczegółach opowiada burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego – Józef Blank.

00:00 / 00:00

Wspólne przywitanie Nowego Roku przez mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego będzie trwało do godz. 1 w nocy.

……………………………………………..

Pasłęk
Mieszkańcy Pasłęka powitają Nowy Rok na placu św.Wojciecha. W programie sylwestrowej nocy od godz. 22 jest występ zespołu muzycznego, gry i konkursy, bigos oraz pokaz sztucznych ogni.

……………………………………………..

Pieniężno
Mieszkańcy Pieniężna będą mogli przywitać Nowy Rok pod miejskim ratuszem. Muzyka będzie puszczana z płyt, ale przygotowaliśmy wyjątkowy pokaz sztucznych ogni – zapowiada burmistrz Pieniężna – Kazimierz Kiejdo i dodaje, że mieszkańcy powinni ostrożnie puszczać swoje fajerwerki, ponieważ przy ratuszu jest mało miejsca i zdarzały się przykre wypadki.

00:00 / 00:00

Miejski sylwester w Pieniężnie potrwa do około godz. 1 w nocy.

……………………………………………..

Ruciane-Nida
Szampańska zabawa do rana, czyli „Sylwester pod gwiazdami” – taką atrakcję na zakończenie roku przygotował mieszkańcom urząd miasta i gminy Ruciane-Nida. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie naprawdę dużej imprezy. Oprócz zespołów mieszkańców czeka mnóstwo niespodzianek, bo tegoroczny sylwester jest wyjątkowy dla naszego miasta – zapewnia burmistrz Piotr Feliński.

00:00 / 00:00

Początek jubileuszowego wieczoru sylwestrowego o godz. 21 na placu przy ulicy Kwiatowej w Rucianem-Nidzie.

……………………………………………..

Węgorzewo
O szczegółach Sylwestrach w Węgorzewie opowiada Mirosław Błudzień – dyrektor Węgorzewskiego Centrum Kultury.

00:00 / 00:00

Całościowy koszt sylwestra w Węgorzewie wyniesie do 15 tysięcy złotych. Większą część kosztów pochłonie pokaz sztucznych ogni, ale chodzi też o służby porządkowe – ochronę i karetkę.

……………………………………………..

(kpias/apod/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowy Rok, impreza
Co przyniesie 2016 rok?

Już tylko dwa dni zostały nam na załatwienie wszystkich rzeczy, jakie zaplanowaliśmy sobie do zrealizowania w 2015 roku. Nowy, 2016 rok, pomijając nasze osobiste plany i...

Zamknij
RadioOlsztynTV